Søg

indvielse af "pinden"

Værestedet Perronen inviterer foreningens medlemmer, politikkere og medarbejdere fra Guldborgsund Kommune, samarbejdspartnere, støtter og andre interessede til åbent hus fredag den 11. september 2020 kl. 13 - 15. På dagen foretages den “officielle”indvielse af Perronens nye opholds-pavillion, “Pinden”.

Samme dag præsenteres den nyrenoverede café, der nu har et nyt og velfungerende køkken og en ny, stor, lys og venlig spisestue. Caféen er Perronens omdrejningspunkt og den helt nødvendige renovering er til stor glæde for både brugere og frivillige.
Seneste blogindlæg

Se alle

Perronens Generalforsamling 30. juni 2020

"Værestedet Perronen - foreningen for socialt udsatte" afholdt generalforsamling tirsdag den 30 juni 2020. Bestyrelsens beretning og foreningens regnskab blev enstemmigt godkendt. På generalforsamling

adresse

Vendersgade 8,

4800 Nykøbing F.

åbningstider

8.00 - 14.00 alle hverdage

kontakt
  • Facebook