Søg

Indvielse af pinden

Perronen inviterede foreningens medlemmer, politikkere og medarbejdere fra Guldborgsund Kommune, samarbejdspartnere, støtter og andre interessede til åbent hus fredag den 11. september 2020 kl. 13 - 15. Her blev Perronens nye opholds-pavillion, “Pinden” indviet. Samtidig blev den nyrenoverede café præsenteret. Caféen er Perronens omdrejningspunkt og den helt nødvendige renovering er til stor glæde for både brugere og frivillige. Det blev en dejlig dag med mange besøgende, der som bestemt af brugerne blev trakteret med pølser, øl og vand.
Seneste blogindlæg

Se alle

Perronens Generalforsamling 30. juni 2020

"Værestedet Perronen - foreningen for socialt udsatte" afholdt generalforsamling tirsdag den 30 juni 2020. Bestyrelsens beretning og foreningens regnskab blev enstemmigt godkendt. På generalforsamling

adresse

Vendersgade 8,

4800 Nykøbing F.

åbningstider

8.00 - 14.00 alle hverdage

kontakt
  • Facebook